از خواص عسل گون چه میدانید؟

از خواص عسل گون چه میدانید؟

از خواص عسل گون چه میدانید؟

Blog Article

ابتدا باید بدانیم وقتی اسم یک گیاه را بر روی عسلی میگذارند دور از ذهن است که بگوییم زنبور مطلقا از آن گیاه تغذیه کرده،چون قطعا این موجود شگفت انگیز، هر گیاهی (به جز برخی گیاهان سمی) را که بر سر راه خود ببیند از آن تغذیه میکند. در ابتدا باید گفت هرعسلی بسته به اینکه از شهد چه گیاهی به دست میآید خواص متفاوتی نیز دارد.پس قبل از هر چیز باید به معرفی گیاه گون بپردازیم تا با خواص این عسل شگفت انگیز بیشتر آشنا شویم. دربدن عسل گون زرد هر فردی تعدادی رادیکالهای آزاد وجود دارد که باعث آسیبرسانی به سلولها میشوند و ارتباط شدیدی با پیرشدن و مشکلاتی که در دوران پیری گریبانگیر انسان میشود دارد. اما از آنجا که چشم از اعضای بسیار حساس و مهم بدن است حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. در صورت تمایل به درمان سنتی ناخنک چشم با این راهکار، حتما این کار را زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه طب سنتی انجام دهید. اگر گلودرد یا سرفه دارید، قبل از مصرف داروهای شیمیایی که عوارض زیادی نیز برای معده دارند حتما عسل مصرف کنید. This po st has been c re at ed with the  help of G SA Content G᠎enerator DE MO.


عسل گون اصل

این عسل به عسل بهارنارنج معروف است. زمانی که شما در طول روز یک قاشق عسل گون مصرف می کنید باعث افزاش جریان خون شده و عملکرد انتقال دهندههای عصبی را بهبود میدهند که به معنی ارتقاء عملکرد مغز شما می باشد. بیماری فشار خون به اسم کشنده ی خاموش شناخته می شود که یک اختلال قلبی عروقی است که تعداد بیشماری از افراد، در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار میدهد. ارزش درمانی عسل در تسکین درد استخوان ها، رماتیسم، سیاتیک، و دردهای مفاصل بسیار زیاد است. این عسل تولید ملاتونین را افزایش می دهد که درنتیجه آن افراد می توانند مسائل را بهتر به خاطر بسپارند. پس از ۷ دقیقه در جریان خون پخش می شود و با آزادسازی ملکول قند به عملکرد بهتر مغز که اصلی ترین مصرف کننده قند در بدن است، کمک می کند و مانع بروز خستگی می شود. شستشوی چشم با عرق رازیانه نیز به درمان گیاهی ناخنک چشم کمک می کند. عسل گون حاصل تغذیه زنبورعسل از شهد گیاه گون می باشد که به طور معمول در مناطق استپی و کوهستانی می روید و یکی از مهمترین پوششهای گیاهی ایران به شمار می رود.

᠎This da ta has been wri᠎tten with GSA Content Gen erator Demov er​sion !


گیاه گون یک گیاه دارویی است که در مناطق کوهستانی میروید. همان طور که می دانید عسل گون یک محصول کاملاً طبیعی و سالم بوده که از گیاه گون تولید می شود این محصول از نظر غذایی دارای ارزش و اهمیت ویژهای می باشد. عسل گون مثل هر عسل طبیعی دیگه بعد از مدتی رس میبنده، این عسل بعد از رس بستن در یک فرایند مکانیکی هم زده میشه که باعث به دست اومدن یک عسل خوش رنگ و خوش حالت میشه. گروه عسل 10 در نظ دارد برای افزایش آگاهی مردم و مشتریان خود اطلاعات مختلفی مانند نحوه تشخیص عسل های گوناگون یا طبع هر یک یا خواص هرکدام و… کمالی خاطرنشان کرد : عسل انواع گوناگونی دارد و از انواع دارویی آن میتوان به عسل طبیعی گون و آویشن، شبدر، چهل گیاه، گشنیز، کنار، اقاقیا، آفتابگردان، یونجه و پونه اشاره کرد و این عسل ها هر کدام خواص درمانی مخصوص خود را دارند.


همچنین می توانید این معجون چربی سوز را برای مدت مصرف یک هفته ای خود درست کرده( ۷ حبه سیر و ۷ قاشق غذاخوری عسل طبیعی برای یک هفته مخلوط کنید ) و هر شب قبل از خواب یک قاشق از آن را با یک لیوان آب ولرم مصرف کنید . وی افزود: عسل طبیعی یک غذای کامل است که خواص درمانی زیادی دارد زیرا عسل یک ماده قندی است و میتواند در درمان بسیاری از بیماریها موثر باشد. درطب قدیم ازعسل گون به عنوان بهترین داروی موثر در درمان بیماریهای چشمی استفاده میشد. در نهایت و به عنوان آخرین روش درمان سنتی ناخنک چشم حجامت سر و حجامت ناحیه گیجگاهی و برخی مواقع زالواندازی ناحیه گیجگاهی انجام می شود. در این حالت شماری از زنبورها به پاکیزگی و نظافت کندو مشغول شده و برخی دیگر از زنبورها نیز سایر درزها و شکاف های کندو را مسدود می سازند. آنتی اکسیدان های موجود در عسل گون باعث می شود تا فرد، مبتلا به بیماری های عروقی نشود؛ در نتیجه به کنترل فشارخون کمک می کند. انواع عسل طبیعی دارای رنگ و بو و طعم متفاوت می باشند و همچنین قند و اسید، پروتئین، مواد معطر، املاح و آنزیم ها و ویتامین ها از مواد تشکیل دهنده عسل طبیعی است.

Report this page